Medali¶ci - Duża skocznia - Ľródło: http://pl © skokinarciarskie.com.pl Medali¶ci - Duża skocznia - Ľródło: http://pl © skokinarciarskie.com.pl
Aktualnie jeste¶:  skokinarciarskie.com.pl Mistrzostwa ¦wiata Medali¶ci - Duża skocznia

Medali¶ci - Duża skocznia

Ľródło: pl.wikipedia.org />
Duża skocznia - indywidualnie


Rok i miejsceZłotoSrebroBr±z
1925 JohannisbadWillen Dick (Czechosłowacja)Henry Ljungmann (Norwegia)Frantisek Wende (Czechosłowacja)
1926 LahtiJacob Tullin Thams (Norwegia)Otto Aasen (Norwegia)Georg Østerholt (Norwegia)
1927 Cortina d`AmpezzoTore Edman (Szwecja)Willen Dick (Czechosłowacja)Bertil Carlsson (Szwecja)
1929 ZakopaneSigmund Ruud (Norwegia)Kristian Johansson (Norwegia)Hans Kleppen (Norwegia)
1930 OsloGunnar Andersen (Norwegia)Reidar Andersen (Norwegia)Sigmund Ruud (Norwegia)
1931 OberhofBirger Ruud (Norwegia)Fritz Kaufmann (Szwajcaria)Sven Selånger (Szwecja)
1933 InnsbruckMarcel Reymond (Szwajcaria)Rudolf Burkert (Czechosłowacja)Sven Selånger (Szwecja)
1934 SollefteåKristian Johansson (Norwegia)Arne Hovde (Norwegia)Sven Selånger (Szwecja)
1935 Vysoké TatryBirger Ruud (Norwegia)Reidar Andersen (Norwegia)Alf Andersen (Norwegia)
1937 ChamonixBirger Ruud (Norwegia)Reidar Andersen (Norwegia)Sigurd Sollid (Norwegia)
1938 LahtiAsbjørn Ruud (Norwegia)Stanisław Marusarz (Polska)Hilmar Myhra (Norwegia)
1939 ZakopaneJosef "Sepp" Bradl (Germany)Birger Ruud (Norwegia)Arnholdt Kongsgård (Norwegia)
1950 Lake PlacidHans Bjørnstad (Norwegia)Thure Lindgren (Szwecja)Arnfinn Bergmann (Norwegia)
1954 FalunMatti Pietikäinen (Finlandia)Veikko Heinonen (Finlandia)Bror Östman (Szwecja)
1958 LahtiJuhani Kärkinen (Finlandia)Ensio Hyytiä (Finlandia)Helmut Recknagel (NRD)
1962 ZakopaneHelmut Recknagel (NRD)Nikołaj Kamienski (ZSRR)Niilo Halonen (Finlandia)
1966 OsloBjørn Wirkola (Norwegia)Takashi Futisawa (Japonia)Kjell Sjöberg (Szwecja)
1970 Vysoké TatryGari Napalkow (ZSRR)Jiří Raąka (Czechosłowacja)Stanisław G±sienica Daniel (Polska)
1974 FalunHans-Georg Aschenbach (NRD)Heinz Wossipiwo (NRD)Rudolf Höhnl (Czechosłowacja)
1978 LahtiTapio Räisänen (Finlandia)Alois Lipburger (Austria)Falko Weisspflog (NRD)
1982 OsloMatti Nykänen (Finlandia)Matti Nykänen (Finlandia)Olav Hansson (Norwegia)Armin Kogler (Austria)
1985 SeefeldPer Bergerud (Norwegia)Jari Puikkonen (Finlandia)Matti Nykänen (Finlandia)
1987 OberstdorfAndreas Felder (Austria)Vegard Opaas (Norwegia)Ernst Vettori (Austria)
1989 LahtiJari Puikkonen (Finlandia)Jens Weissflog (NRD)Matti Nykänen (Finlandia)
1991 Val di FiemmeFranci Petek (Jugosławia)Rune Olijnyk (Norwegia)Jens Weissflog (Niemcy)
1993 FalunEspen Bredesen (Norwegia)Jaroslav Sakala (Czechy)Andreas Goldberger (Austria)
1995 Thunder BayTommy Ingebrigtsen (Norwegia)Andreas Goldberger (Austria)Jens Weissflog (Niemcy)
1997 TrondheimMasahiko Harada (Japonia)Dieter Thoma (Niemcy)Sylvain Freiholz (Szwajcaria)
1999 RamsauMartin Schmitt (Niemcy)Sven Hannawald (Niemcy)Hideharu Miyahira (Japonia)
2001 LahtiMartin Schmitt (Niemcy)Adam Małysz (Polska)Janne Ahonen (Finlandia)
2003 Val di FiemmeAdam Małysz (Polska)Matti Hautamäki (Finlandia)Noriaki Kasai (Japonia)
2005 OberstdorfJanne Ahonen (Finlandia)Roar Ljøkelsøy (Norwegia)Jakub Janda (Czechy)
2007 SapporoSimon Ammann (Szwajcaria)Harri Olli (Finlandia)Roar Ljøkelsøy (Norwegia)
 chirurg, narciarstwo, pulmonolog, łyżwiarstwo.
Serwis ma charakter informacyjny. Wła¶ciciel nie odpowiada za tre¶ć.
opony  netBOX - Systemy internetowe