Zasady - Zasady Mistrzostw ¦wiata w Skokach Narciarskich

M¦ odbywaj± się obecnie co 2 lata (lata nieparzyste) © skokinarciarskie.com.pl Zasady - Zasady Mistrzostw ¦wiata w Skokach Narciarskich

M¦ odbywaj± się obecnie co 2 lata (lata nieparzyste) © skokinarciarskie.com.pl
Aktualnie jeste¶:  skokinarciarskie.com.pl Mistrzostwa ¦wiata Zasady

Zasady

Zasady Mistrzostw ¦wiata w Skokach Narciarskich

M¦ odbywaj± się obecnie co 2 lata (lata nieparzyste). Aktualnie podczas M¦ w Narciarstwie Klasycznym, odbywaj± się aż 4 konkursy skoków- dwa indywidualne (K-90 i K-120) oraz dwa drużynowe (K-90 i K-120).

Do pierwszego oficjalnego treningu każda federacja narciarska może wystawić 6 skoczków, natomiast do kwalifikacji do konkursu indywidualnego przystępuje już tylko czterech zawodników.
W kwalifikacjach wyłoniona zostaje czołowo 50-tka, która występuje następnie w pierwszej serii konkursu głównego.
Sam konkurs składa się, podobnie jak zawody P¦, z dwóch serii skoków. Do drugiej rundy przystępuje tylko najlepsza 30-tka serii pierwszej. O ostatecznej kolejno¶ci decyduje suma punktów uzyskanych za oba skoki.
Konkurs drużynowy odbywa się na zasadach niemal identycznych, jak konkursy Pucharu Narodów. Każdy kraj wystawia do zawodów 4 reprezentantów, którzy oddaj± po dwa skoki. Drużynowym Mistrzem ¦wiata w Skokach Narciarskich zostaje ta drużyna, której skoczkowie uzyskali największ± ł±czn± notę. Tak więc końcowa suma punktów to po prostu suma not za 8 skoków( liczy się odległo¶ć i styl) zawodników danego kraju.


Ľródło: skijumping.pl 

 chirurg, narciarstwo, pulmonolog, łyżwiarstwo.
Serwis ma charakter informacyjny. Wła¶ciciel nie odpowiada za tre¶ć.
opony  netBOX - Systemy internetowe